Witamy w dziale galeria

Straż graniczna w najmłodszych grupach

W listopadzie nasze przedszkole odwiedzili Państwo ze straży granicznej wraz z psem pracujacym Drago. Dzieci z grupy Marynarze oraz Rybki wspólnie miały okazję poznać czym zajmuje się straż graniczna, jak pomagają im psy oraz wielu innych ciekawych rzeczy. Dziękujemy za wizytę!

KONCERT MUZYCZNY "PLANETY"

We wrześniu nasze przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym "Planety". Sympatyczny stworek RE-MIś był przewodnikiem po muzycznym kosmosie. Dzieci poznały dźwięki skrzypiec i wiolonczeli.

GODZINA DLA SZCZECINA

Przedszkolaki z "Zatoczki kota Umbriagi" wiedzą, że pomagać można na wiele sposobów, dlatego w piątek 25.10.2019r. w ramach akcji "GODZINA DLA SZCZECINA" dzieliły się UŚMIECHAMI z mieszkańcami Szczecina. Cztery przedszkolne grupy wyruszyły w cztery strony naszego pięknego miasta. Każdy mijany przechodzień otrzymał MEDAL UŚMIECHU, by mógł przekazać go dalej. Grupy III i V dotarły aż na Wały Chrobrego, gdzie radosne dzieci wywoływały uśmiech na twarzach turystów. Przedszkolaki były w sklepach, urzędach, na przystankach, parkach, czyli wszędzie tam, gdzie na co dzień warto pamiętać o uśmiechu. Mamy nadzieję, że mieszkańcy oraz odwiedzający nasze miasto "poniosą" uśmiechy i dzięki temu Szczecin stanie się lepszy!
Wszystkich, którzy popierają nasz udział w Akcji "Godzina dla Szczecina" prosimy o oddanie głosu. W środę 30.10.2019 r. na profilu FB Stowarzyszenie POLITES pojawią się zdjęcia naszych małych wolontariuszy a do 6.11.2019r. do godziny 12:00 będzie można oddać głos na wybrane działanie.

WARSZTATY "nieWielcy wolontariusze reaktywacja"

We wtorek 22.10.19r. nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach nt. wolontariatu, prowadzonych przez miłe Panie ze stowarzyszenia POLITES. Podczas wspólnej zabawy oczarowały nas magiczne dźwięki niesamowitego instrumentu tankdrumu oraz "bajka o pomaganiu" przedstawiona w konwencji teatrzyku kamishibai. Dzieci chętnie dzieliły się swoim doświadczeniem i zdobywały nową wiedzę nt. pomagania. Na koniec każdy "nieWielki wolontariusz" otrzymał naklejkę. Mamy nadzieję, że z pomocą doświadczonych wolontariuszy z POLITES-u oraz Rodziców będziemy jako "nieWielcy wolontariusze" aktywnie działać, by urzeczywistnić bajkę i naprawdę pomagać.

ZIMOWANIE DRZEW Z RADĄ OSIEDLA I SZCZECIŃSKIM RUCHEM MIEJSKIM

W sobotę 19.10.2019r. w przedszkolnym ogrodzie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Dzieci wraz z rodzicami i mieszkańcami osiedla pomagały w ocieplaniu na zimę wędrujących drzew. Akcję przygotował Szczeciński Ruch Miejski i Rada Osiedla Drzetowo- Grabowo. Zanim drzewa dotarły do naszego przedszkola przebyły długą drogę "na nogach" pod eskortą policji. Dzięki współpracy wielopokoleniowej akcja przebiegła szybko i sprawnie. Przedszkolny ogród stał się zimowym domem dla piętnastu młodych drzewek. Na dzielnych zuchów czekał słodki poczęstunek i ciepłe napoje przygotowane przez Panie nauczycielki. Na zakończenie Pan Piotr ze Szczecińskiego Ruchu Miejskiego wręczył najmłodszym okolicznościowe dyplomy.